alt text

Sauna fińska

(zwana również suchą) w której temperatura może sięga około 90-100 C°, a wilgotność powietrza zazwyczaj nie przekracza 15%. Pojedynczy seans, trwający od 5 do 15 minut, należy zakończyć schłodzeniem ciało pod prysznicem lub w zimnej kąpieli i odpoczynkiem. Zalecane jest wykonanie 2-3 takich cykli nagrzewania i schładzania.

Szczególnym powodzeniem cieszą się seanse zapachowe (tzw. Aufguss) prowadzone przez naszych saunamistrzów. To ceremonie, w trakcie których wykorzystywane są olejki eteryczne mające działanie inhalacyjne czy relaksacyjne. Rytuał zaczyna się od polewania kamieni wodą wzbogaconą o olejki. Gorąca, aromatyczna para rozprowadzana jest po wnętrzu za pomocą ręcznika czy wachlarza. To niezwykle widowiskowe przedstawienie. Więcej informacji na temat aktualnych ceremonii saunowych dostępnych jest u naszej obsługi.

Łaźnia parowa

ze względu na łagodną temperaturę i wysoką wilgotność powietrza jest szczególnie polecana początkującym saunowiczom. Wywiera korzystny wpływ na układ oddechowy, znakomicie oczyszcza organizm i poprawia przemianę materii.

Sauna solna

to połączenie mocy sauny oraz haloterapii czyli inhalacji solnej. Pod wpływem temperatury uwalniane są lecznicze mikroelementy: jod, brom, wapń i magnez. Korzystanie z sauny solnej w szczególności zalecane jest osobom, które zmagają się ze schorzeniami górnych dróg oddechowych.

Sauna ziołowa

jest rodzajem sauny, w którym moc aromaterapii gra kluczową rolę. Odpowiedni dobór olejków eterycznych i ziół tworzą mieszankę o niezwykłych właściwościach. Ziołowa sauna wzmacnia organizm, pobudza i dodaje energii, relaksuje, ułatwia oddychanie i wpływa korzystnie na stan skóry.

Sauna rodzinna

to wspaniałe miejsce dla małych i dużych. Wspólnie saunowanie od najmłodszych lat wpływa nie tylko znakomicie na budowanie odporności organizmu, ale może być świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu całą rodziną.